• Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dbając o bezpieczeństwo na drogach zatrzymali do kontroli kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 51 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźni stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

O godzinie 8:00 funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości na al. Generała Charlesa de Gaulle’a w Wałbrzychu, gdzie doszło do przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym przez 29-letniego kierowcę. Mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego poruszał się pojazdem osobowym z prędkością… 128km/h. Zaledwie godzinę później w miejscowości Borówno kierujący samochodem osobowym został zatrzymany przez inny patrol wałbrzyskiej drogówki. 37-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego jechał z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.  Inny patrol tego samego pionu o godzinie 11:00 również na al. Generała Charlesa de Gaulle’a w Wałbrzychu zatrzymał 38-letniego wałbrzyszanina, który poruszał się samochodem osobowym z prędkością 119 km/h.

Kierujący mężczyźni twierdzili, iż spiesząc się zapomnieli, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji, gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 51 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.

Wsiadając za kierownicę swoich pojazdów zróbmy wszystko, aby bezpiecznie dojechać do celu. Jako użytkownicy dróg odpowiadamy przecież za życie i zdrowie swoje, swoich najbliższych oraz innych osób. Dzięki bezpiecznej jeździe w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zapobiec wypadkom drogowym.

  • Nie przekraczajmy dozwolonej przepisami prędkości, ale też pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Około godziny 16:00 na ul. Granicznej w Głuszycy, dzielnicowy patrolując swój rejon służbowy zatrzymał kierującego pojazdem osobowym. W trakcie przeprowadzania czynności służbowych okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego prowadził samochód mając w organizmie 2,01 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że spojrzenie człowieka jest zaburzone, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasami nawet 24 godzin. Działanie podjęte przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Głuszycy z pewnością przyczyniło się do uniknięcia tragedii, którą wiózł ze sobą nietrzeźwy kierujący. Zatrzymany mężczyzna był zagrożeniem dla innych, a także dla samego siebie.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz