• Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy pełniąc służbę patrolowali rejon miasta, gdy w pewnym momencie zauważyli rowerzystę, który swoim jednośladem jechał po chodniku, popełniając tym samym wykroczenie. 

Ponadto mężczyzna nerwowo rozglądał się na boki i zachowywał się tak, jakby chciał nagle skręcić. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka do kontroli, był bardzo zdenerwowany. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu stanu trzeźwość, mężczyzna został pouczony za wykroczenie, którego się dopuścił, ale mimo to w trakcie całej interwencji młody mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i nie był w stanie wyjaśnić przyczyny swojego zdenerwowania, co wzbudziło podejrzenia policjantów.

Kontrola odzieży rowerzysty pokazała, co było przyczyną jego zachowania. Przy mężczyźnie ujawniono biały proszek. Badanie na testerze narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Kolejne niedozwolone substancje policjanci znaleźli w domu 30-latka. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że w domu jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono kilkanaście porcji tych narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Innego dnia świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, którego sposób jazdy mógł wskazywać ze jest pod wpływem alkoholu.

Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. W trakcie dalszej interwencji, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie jedno ma na sumieniu. 31-latek wsiadł za kierownice swojego samochodu pomimo aktywnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Wyszło również na jaw, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy.

W związku z zaistniałą sytuacją, 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany i jeszcze trafił do aresztu, gdzie zacznie odbywać zaległą karę pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku odpowie przed Sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz