Tuż przed godziną 19. policjanci z ząbkowickiej grupy SPEED obserwowali rejon przejścia dla pieszych na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Szklary. Ze względu na wysoki poziom kolizyjności na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W pewnym momencie przejechał obok nich z dużą prędkością motocyklista. Policjanci natychmiast ruszyli za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po drodze kilkukrotnie zarejestrowali prędkość motocyklisty. Mężczyzna jechał bardzo szybko w kierunku na Wrocław. Przed miejscowością Przerzeczyn Zdrój na urządzeniu pomiarowym zarejestrowano prędkość 182 km/h, a w miejscu, gdzie – również bardzo niebezpiecznym – jest kolejne ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 40 km/h – przejechał z prędkością 116 km/h.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego motocyklistę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. A co jest tym bardziej bulwersujące – motocyklem przewoził pasażerkę. W trakcie kontroli funkcjonariusze zauważyli także, że na tablicy rejestracyjnej znajdowała się naklejka, która przysłaniała częściowo numer. Przysłanianie, zaginanie tablic rejestracyjnych w celu utrudnienia identyfikacji pojazdu, w szczególności motocykla jest wykroczeniem, za który policjanci mogą nałożyć mandat karny do 500 złotych lub jak w tym przypadku skierować wniosek do sądu o ukaranie takiego kierowcy.

Policjanci nałożyli na mężczyznę trzy mandaty, 18 punktów karnych oraz zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za przysłanianie tablicy rejestracyjnej zostanie skierowany wniosek do sądu. Na tle tego groźnego i brawurowego incydentu policjanci ponownie apelują do kierowców o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów.

Poprzez: KWP Dolny Śląsk

Komentarze

Zostaw swój komentarz