Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
11 °c
Wałbrzych
10 ° czw.
12 ° pt.
8 ° sob.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie

Mieszkańcy proszą o pomoc miejskich urzędników, a ci odpowiadają „działamy”, ale bez rezultatów

KK przez KK
5 listopada 2018
w Ząbkowice Śląskie, Aktualności
0

W subiektywnej prasówce – na początek tygodnia – dostarczamy Państwu fragmenty artykułów związanych z terenem powiatu ząbkowickiego, jakie ukazały się w minionych kilku dniach w gazetach i portalach internetowych. Do lokalnej „prasówki” dodajemy interesujące artykuły o tematyce samorządowej z mediów regionalnych lub ogólnopolskich.

TVP Wrocław (02.11.2018) w regionalnym serwisie informacyjnym pokazała drogowy bubel z Ząbkowic Śląskich. O podobnej sprawie z terenu gminy Ząbkowice Śląskie media informowały kilka tygodni temu.

Rów można przeskoczyć albo nim przejść – żartują mieszkańcy Ząbkowic Śląskich. Jednak nikomu nie jest do śmiechu, gdy przez drogę trzeba przeprowadzić kilkuletnie dziecko. A co mają powiedzieć ludzie niepełnosprawni? Przejście na drodze wojewódzkiej na skrzyżowaniu z ul. Daszyńskiego to prawdziwy tor przeszkód. Przechodząc przez pasy bezpieczeństwa wchodzimy prosto do rowu melioracyjnego. Na drodze nie ma chodników, a kiedy pada deszcz łatwo ześliznąć się. Mieszkańcy chcą chodników, bo chodzi o ich bezpieczeństwo. I proszą o pomoc miejskich urzędników, a ci odpowiadają „działamy”, ale nadal bez rezultatów.

KLIKNIJ W PONIŻSZY OBRAZEK, ABY OBEJRZEĆ PROGRAM TVP3

Ziębice Info (30.10.2018) relacjonują występ młodzieżowego zespołu artystycznego z Ziębic w obecności Prezydenta RP.

W Pałacu Prezydenckim prezydent RP wraz z małżonką spotkali się z organizatorami i wolontariuszami 9. edycji akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W akcję tę od wielu lat zaangażowane są także placówki oświatowe z Ziębic, ziębickiego akcentu nie mogło więc zabraknąć również podczas tego ważnego wydarzenia. W trakcie około godzinnego spotkania, ideę akcji, jej początki oraz efekty przybliżyła Grażyna Orłowska-Sondej, redaktor TVP Polonia, prezes Fundacji Studio Wschód, którą prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i charytatywnej oraz na rzecz upamiętnienia historii Kresów Wschodnich. O swoich wrażeniach opowiedzieli również uczestnicy akcji – uczniowie i studenci dolnośląskich szkół i uczelni. W swoim wystąpieniu prezydent RP Andrzej Duda dziękował swoim gościom za trud opieki nad nekropoliami: – Dziękuję, że przywracając pamięć, dbacie o to, byśmy nie zatracili się jako wspólnota – mówił. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Forte” działający pod kierunkiem Marzeny Jabłońskiej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Zespół w składzie: Oliwia Bomba, Oliwia Chwedeczko, Hanna Czubala, Wiktoria Działek, Mariola Nenkin, Katarzyna Nicieja i Aleksandra Świdzińska, w Pałacu Prezydenckim wykonał dla prezydenta, Pierwszej Damy i ich gości dwie pieśni patriotyczne. Występ zespołu można obejrzeć na poniższym video (start: 33. minuta filmu). Akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” to przede wszystkim opieka nad polskimi nekropoliami na Kresach Wschodnich. Ziębicka młodzież wielokrotnie brała udział w porządkowaniu nagrobków naszych rodaków. Co roku w placówkach oświatowych na terenie gminy zbierane są także znicze, które trafiają na tamtejsze cmentarze.

KLIKNIJ W PONIŻSZY OBRAZEK, ABY OBEJRZEĆ RELACJĘ VIDEO   

Doba (29.10.2018) informuje o nowym taborze samochodowym ząbkowickiej policji.

Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymała trzy nowe radiowozy kia i jedno nieoznakowane BMW z wideorejestratorem. 29 października 2018 roku odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla policjantów jednostek terenowych garnizonu dolnośląskiego. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w Policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania. Samochody osobowe w łącznej ilości 29 szt. zakupione zostały dla KWP we Wrocławiu w ramach dostaw centralnych przez KGP w Warszawie z przeznaczeniem dla pionu ruchu drogowego. Zakup sfinansowany został z budżetu policji oraz ze środków unijnych w ramach programu Infrastruktura i  Środowisko – Projekt „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji”. Dolnośląscy policjanci otrzymują 26 samochodów marki Kia Ceed o pojemności silnika 1591 cm3 i mocy 134 KM, które wykorzystywane będą w służbie policjantów ruchu drogowego jako radiowozy oznakowane, oraz 3 pojazdy marki BMW 330i o pojemności silnika 1998 cm3 i mocy 251 KM, wyposażone w videorejestratory, które przez funkcjonariuszy tego samego pionu wykorzystywane będą jako radiowozy nieoznakowane. Dziś przegląd i przekazanie nowych radiowozów przeprowadzili Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Tomasz Trawiński wraz Zastępcą – inspektorem Andrzejem Łuczyszynem. Auta odebrali funkcjonariusze z powiatu wrocławskiego, wałbrzyskiego, legnickiego, milickiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, oławskiego, średzkiego, jaworskiego, lwóweckiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego oraz złotoryjskiego.

KLIKNIJ W PONIŻSZY OBRAZEK, ABY ZOBACZYĆ RELACJĘ VIDEO

Express Miejski (02.11.2018) odnotowuje przypadki wandalizmu na stadionie miejskim w Ząbkowicach Śląskich.

Uszkodzona tuleja montażowa aluminiowej bramki, pocięta siatka i uszkodzona dolna rama konstrukcji to efekt kolejnego aktu wandalizmu na stadionie w Ząbkowicach Śląskich. Po raz kolejny na boisku, na którym swoje mecze rozgrywa Polonia Ząbkowice Śląskie nieznani sprawcy dokonali zniszczenia. Tym razem ich ofiarą padła jedna z bramek. – Poprzepalana siatka, uszkodzona w ziemi tuleja, do której wkłada się słupek i zniszczona dolna rama bramki świadczą o tym, że ktoś po prostu celowo chce zniszczyć naszą pracę, którą wykonaliśmy jakiś czas temu, poprawiając boiskową infrastrukturę – mówi Piotr Warzocha, prezes klubu. – Informację o zniszczeniach przekazałem dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zobowiązał się do powiadomienia policji – dodaje Warzocha. To nie pierwszy incydent wandali na boisku Polonii. W ubiegłym roku na obiekcie została zniszczona murawa, gdyż w nocy nieustalony sprawca kręcił na niej bączki. Kilkukrotnie uszkadzane były też boksy dla zawodników rezerwowych. – O zaśmieconym obiekcie już nawet nie wspominam – regularnie przed meczami jesteśmy zmuszani do jego sprzątania. Wśród śmieci dominują butelki po alkoholu – mówi prezes klubu. Ze względu na uszkodzoną konstrukcję bramki niewykluczone, że zaplanowane na weekend mecze na obiekcie nie dojdą do skutku. W sobotę na tym boisku mieli grać juniorzy młodsi ząbkowickiego Orła, w niedzielę swoje kolejne spotkanie o mistrzostwo A-klasy mieli rozgrywać seniorzy Polonii, którzy po ponad dwumiesięcznej przerwie wrócili na własny obiekt. Wcześniej mecze w roli gospodarza ząbkowiczanie grali m.in. w Bardzie i Stolcu, gdyż ich obiekt nie został dopuszczony do rozgrywek (brak ogrodzenia oraz wymagającej liczby plastikowych krzesełek). – Będziemy chcieli dokonać naprawy na tyle szybko, żeby rozegrać niedzielny mecz na swojej płycie. Na chwilę obecną ciężko stwierdzić czy zdołamy to uczynić, czy ponownie będziemy musieli liczyć na uprzejmość którejś z lokalnych drużyn – kończy Warzocha.


DKL 24 (29.10.2018) relacjonuje uroczystość środowiska seniorów w gminie Złoty Stok.

Dwie jedynki składają się na lata działalności miejscowego klubu seniora. Powstał z myślą uaktywnienia i uatrakcyjnienia życia mieszkańcom miasta i gminy, znajdującym się w wieku poprodukcyjnym. I okazał się strzałem w dziesiątkę, bo stał się doskonałą alternatywą dla osób szukających towarzystwa, miejsca rozwijania swoich zainteresowań i wiedzy. Złotostoccy seniorzy świętowali 11 lat swojego klubu. Z okazji 11-lecia klubu w minioną sobotę w Centrum Kultury i Promocji odbyło się spotkanie jego członków. Z gratulacjami pojawili się m.in. samorządowcy i przedstawiciele lokalnych instytucji. Burmistrz Grażyna Orczyk poza powinszowaniem inwencji, życzyła zebranym i ich klubowi dalszej owocnej działalności.

Gazeta Ząbkowicka (31.10.2018) podtrzymuje tematykę historii najciekawszych miejsc w powiecie ząbkowickim.

Jak pisaliśmy na łamach poprzedniego wydania „Gazety Ząbkowickiej”, w 1894 r. w pozłacanej gałce, umieszczonej na szczycie hełmu wieży kościoła w Grodziszczu, odnaleziono kilka cennych dokumentów. Pozostając w kolejności chronologicznej, kolejny z nich pochodził z 1795 r. Informował on o tym, że w 1734 świątynia (a raczej wieża) otrzymała nowe pokrycie, jednak mimo tego już w końcu XVIII wieku stan pokrycia znów był niezadowalający. W związku z tym w dniu 15 maja 1795 r. zdjęto iglicę. Chorągiewka z kulą zostały przewiezione do Pieszyc, do warsztatu rzeźbiarza Langera, gdzie ten za cenę 21 talarów dokonał ich pozłocenia. Przy tej okazji w gałce złożono również okazy obowiązujących wówczas monet, jak również niewielką kronikę wsi. Czytamy w niej, że w 1780 r. zmarł w wieku 51 lat, pan wsi Gottlob Sigismung von Thielau. W 1783 r. od maja do lipa panowała niezwykła susza, która przyczyniała się do bardzo słabych zbiorów. Kolejno 1 stycznia 1786 r. dobra Górnego i Dolnego Grodziszcza przejął w posiadanie Karl Sigismung von Thielau, podczas gdy wcześniej, po śmierci jego ojca zarządzała nimi jego matka. Nadmienić należy, że wiązało się to również z objęciem prawa patronatu nad tutejszą świątynią. Kolejno kronikarz opisuje sprawy związane z wojenną zawieruchą, jak również wspomina o rewolucji francuskiej roku 1789. W 1792 r. umarł miejscowy pastor, Christian Traugott Bachmann, pracując w Grodziszczu 39 lat. Niezwykle interesująco rysuje się przedstawiony pod rokiem 1795, wykaz cen zbóż i produktów żywnościowych, które można było nabyć w Ząbkowicach Śląskich. I tak na przykład 1 funt baraniny kosztował wówczas 1 srebrny grosz i 8 pfennnigów. W kolejnych latach znów dokładano dokumenty do gałki na szczycie wieży. W 1821 r. silny wiatr uszkodził zwieńczenie hełmu. Z tej okazji dołożono kolejną część kroniki, która w zajmujący sposób przedstawia dzieje wsi i kościoła. W 1804 r. Grodziszcze nawiedzić miała wielka powódź. Podobnie stało się w przyszłym roku, co spowodowało wiele braki żywności wśród mieszkańców. 25 września 1808 r. zmarł w wieku 48 lat Karl Ernst Sigismund von Thielau, pan na Grodziszczu. Trzy tygodnie później zmarła jego żona Friederike Sophie Beate z domu von Tschirschky, mając jedynie 42 lata. W 1814 r. zmarł kolejny pastor Johann Ditmann, a jego następcą został pastor Gottlieb Scholz. W 1816 i 1817 obchodzono w Grodziszczu dwie ważne uroczystości. Pierwsza odnosiła się do pokoju, kończącego toczącą się wojnę, w której udział brali również mieszkańcy tej miejscowości. Druga to jubileusz 300. Lecia reformacji. W 1821 r. dobra przejął w posiadanie Karl von Thielau. Panem wsi należących do tutejszej parafii ewangelickiej był hrabia Konrad von Sternberg. Pastorem pozostawał Gottlieb Heinrich Schulz, organistą i kierownikiem szkoły Johann Gottlieb Amsel, jego pomocnikiem Johann Heinrich Jung, funkcję kościelnego pełnił Johann Gottfried Ey. Opis ten kończą informacje dotyczące ponownego zamontowania na szczycie wieży gałki i chorągiewki, ale o tym w kolejnym numerze…

Business Insider Polska (28.10.2018) wśród 10 książek o ekonomii, polityce i zarządzaniu, które warto przeczytać, umieścił jedną pozycję zasługującą na uwagę ze strony osób zainteresowanych na poważnie samorządem terytorialnym.

Tytuł książki: „Walka o ulice. Jak odzyskać miasto dla ludzi” Janette Sadik-Khan, Seth Solomonow, Wydawnictwo Zamek. O książce: Ponad połowa ludzkości mieszka w miastach – te jednak projektowane są nie z myślą o ludziach, lecz o samochodach. Czy można odzyskać miasta dla mieszkańców? Janette Sadik-Khan to aktywistka, która zasłynęła rewolucją, jaką przeprowadziła w Nowym Jorku, odpowiedzialna za transport miejski w tym jednym z największych miast świata. Przykład? To jej mieszkańcy i turyści zawdzięczają, że na skrzyżowaniu świata – gdzie przecinają się Times Square i Broadway – miejsce samochodów i autobusów zajęły tłumy ludzi, spacerujących, robiących zakupy, selfie na tle neonów. Jeszcze 10 lat temu biegła tamtędy trzypasmowa, wiecznie zakorkowana droga. Sadik-Khan rewolucję przeprowadzała małymi krokami i z równie małym budżetem, dzięki czemu „Walka o ulice” zyskała miano podręcznika dla urbanistów i aktywistów na całym świecie.

Gdyby w lokalnych mediach został pominięty jakiś ważny temat – prosimy o kontakt  z nami – poprzez formularz TWOJA INFORMACJA. Zajmiemy się sprawą, o której do nas napiszesz.

Tagi: media
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Znicze pamięci

Następny wpis

Chwile zadumy – przedszkolaki odwiedziły cmentarz

Następny wpis

Chwile zadumy – przedszkolaki odwiedziły cmentarz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
Tragedia w powiecie ząbkowickim. Śmierć 69-letniego mężczyzny w lesie

Tragedia w powiecie ząbkowickim. Śmierć 69-letniego mężczyzny w lesie

21 marca 2023
Gdyby wszystko było niczym

Gdyby „wszystko” było „niczym”… – czy od rozumu można dojść do wiary?

19 marca 2023
Ząbkowicki zabytek pod gminny młotek

Ząbkowicki zabytek pod gminny młotek – kontrowersje wokół sprzedaży obiektu przy miejskiej trasie turystycznej

16 marca 2023
Bramy czasu w Pałacu Marianny Orańskiej

„Bramy czasu” w Pałacu Marianny Orańskiej – to już jest metalowy hit! [VIDEO]

20 marca 2023
Najpiękniejszym momentem życia

„Najpiękniejszym momentem życia jest ujrzeć nagle ten błysk” – trzeba jednak zaryzykować…

2
Pobiegnij ze Złotego Stoku do Kamieńca Ząbkowickiego

Pobiegnij ze Złotego Stoku do Kamieńca Ząbkowickiego i z powrotem – ruszają zapisy do II Półmaratonu Marianny Orańskiej

1
Dawna kaplica ewangelicka na sprzedaż

Dawna kaplica ewangelicka na sprzedaż – wadium do 20.03.2023 r.

1
Ząbkowicki zabytek pod gminny młotek

Ząbkowicki zabytek pod gminny młotek – kontrowersje wokół sprzedaży obiektu przy miejskiej trasie turystycznej

1
Artur Dziambor: o odejściu z Konfederacji, przyszłości politycznej i nadchodzących wyborach [VIDEO]

Artur Dziambor: o odejściu z Konfederacji, przyszłości politycznej i nadchodzących wyborach [VIDEO]

21 marca 2023
Masz ciekawą pasję

Masz ciekawą pasję? Pokaż ją innym – zachęca Wałbrzyski Ośrodek Kultury

21 marca 2023
Nielegalny hazard sKASowany

Nielegalny hazard sKASowany – 27 maszyn, 9 podejrzanych i wielomilionowe majątki

21 marca 2023
Dzierżoniowskie inwestycje

Dzierżoniowskie inwestycje w fotowoltaikę w elitarnym gronie – wszystko dla oszczędności energii i czystego powietrza

21 marca 2023

Ostatnie aktualności

Artur Dziambor: o odejściu z Konfederacji, przyszłości politycznej i nadchodzących wyborach [VIDEO]
Aktualności

Artur Dziambor: o odejściu z Konfederacji, przyszłości politycznej i nadchodzących wyborach [VIDEO]

21 marca 2023
Masz ciekawą pasję
Wałbrzych

Masz ciekawą pasję? Pokaż ją innym – zachęca Wałbrzyski Ośrodek Kultury

21 marca 2023
Nielegalny hazard sKASowany
Jelenia Góra

Nielegalny hazard sKASowany – 27 maszyn, 9 podejrzanych i wielomilionowe majątki

21 marca 2023
Dzierżoniowskie inwestycje
Dzierżoniów

Dzierżoniowskie inwestycje w fotowoltaikę w elitarnym gronie – wszystko dla oszczędności energii i czystego powietrza

21 marca 2023
Budynek wielorodzinny i klub seniora
Kłodzko

Budynek wielorodzinny i klub seniora – dwa ważne projekty zrealizowane w Lewinie Kłodzkim

21 marca 2023
Rusza nabór wniosków w Programie
GMINA KAMIENIEC ZĄBKOWICKI

Rusza nabór wniosków w Programie Dolnośląskie Małe Granty – wiadomość ważna dla organizacji pozarządowych

21 marca 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności
Redaktor naczelny: Dariusz Nowakowski

sudeckiefakty

sudeckiefakty
W polityce gra się drużynowo – w kwestii cyber W polityce gra się drużynowo – w kwestii cyberbezpieczeństwa trzeba być przygotowanym na atak. Więcej dowiesz się z wywiadu @janusz_cieszynski w #studiofakty 
🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/janusz-cieszynski-w-polityce-gra-sie-druzynowo-w-kwestii-cyberbezpieczenstwa-trzeba-byc-przygotowanym-na-atak-studio-fakty/ 
#polityka #wybory #cyberbezpieczeństwo #rząd #prawoisprawiedliwość #dolnyśląsk #januszcieszyński
W maleńkim Kliczkowie na Dolnym Śląsku zlokaliz W maleńkim Kliczkowie na Dolnym Śląsku zlokalizowana jest perełka architektury nawiązująca swoją formą do słynnych francuskich zamków. Otoczony ogromnym parkiem, gdzie znajdują się ruiny XIX-wiecznego cmentarza dla koni, Zamek Kliczków to #miejscekulturydolnegośląska 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-zamek-kliczkow/ 
#zabytki #zabytkiarchitektury #zamek #zamekkliczków #gminaosieczna #powiatbolesławiecki #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #turystyka #czaswolny
Dawna kaplica ewangelicka trafiła pod młotek. Bu Dawna kaplica ewangelicka trafiła pod młotek. Burmistrz Ząbkowic Śląskich zdecydował o sprzedaży wyjątkowego pod względem konstrukcji obiektu architektonicznego w tym mieście. Do budżetu gminy, którego planowane dochody w 2023 r. mają wynieść ogółem ponad 120 mln zł z tej sprzedaży ma wpłynąć nieco ponad 300 tys. zł. 
✍️📸➡️ https://sudeckiefakty.pl/zabkowicki-zabytek-pod-gminny-mlotek-kontrowersje-wokol-sprzedazy-obiektu-przy-miejskiej-trasie-turystycznej/
#zabytki #zabytkinasprzedaż #kontrowersje #kaplicaewangelicka #ruina #ząbkowiceśląskie #konserwatorzabytków #dolnośląskiwojewódzkikonserwatorzabytków #gminaząbkowiceśląskie
NoteSpace to internetowa platforma edukacyjna, na NoteSpace to internetowa platforma edukacyjna, na której zgromadzone są ogromne ilości materiałów naukowych – informują pomysłodawcy i twórcy aplikacji. Są w większości uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich i postanowili doskonalić wiedzę poprzez bliskie im środowisko sieci internetowej. 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/mozna-sie-uczyc-lepiej-i-ciekawiej-osmoklasisci-juz-moga-korzystac-z-aplikacji-notespace/
#edukacja #cyfryzacja #digitalizacja #innowacyjność #kreatywność #uczeniesię #uczeniesięprzezinternet #licealiści #liceumogólnokształcące #liceumogólnokształcąceząbkowiceśląskie #aplikacja
W koncercie „Open heart” przygotowanym za spra W koncercie „Open heart” przygotowanym za sprawą @art_agatabilinska i Roho Konara, wykonanym przez solistki i formacje Open Vocal Art School w Kłodzku, mieliśmy przegląd muzycznych stylistyk w klimacie wyżej przedwiośnia. Nie było zatem jakiejś dominanty, lecz paleta brzmień. 
🎥📸✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/za-oknami-przedwiosnie-a-milosc-i-wolnosc-pulsuja-w-otwartych-sercach-foto-video/
#przedwiośnie #śpiewanie #muzyka #openvocalartschool #kłodzkiośrodekkultury #kłodzko #vvena #vvenapl
To największe opactwo cysterskie w na świecie! N To największe opactwo cysterskie w na świecie! Nazywane jest arcydziełem śląskiego baroku. Znajduje się w malowniczo położonej w zakolu Odry wsi. Opactwo Cystersów w Lubiążu to #miejscekulturydolnegośląska 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-opactwo-cystersow-w-lubiazu/
#opactwo #opactwocystersów #opactwocystersówwlubiążu #lubiąż #powiatwołowski #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #zabytek #zabytekarchitektury
Artur Dziambor: o odejściu z Konfederacji, przyszłości politycznej i nadchodzących wyborach [VIDEO]

Artur Dziambor: o odejściu z Konfederacji, przyszłości politycznej i nadchodzących wyborach [VIDEO]

21 marca 2023
Masz ciekawą pasję

Masz ciekawą pasję? Pokaż ją innym – zachęca Wałbrzyski Ośrodek Kultury

21 marca 2023
Nielegalny hazard sKASowany

Nielegalny hazard sKASowany – 27 maszyn, 9 podejrzanych i wielomilionowe majątki

21 marca 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT