• Na drodze krajowej DK8 zatrzymano ciężarówkę z przyczepą typu chłodnia, której kierowca jak wynikało z przedstawionych dokumentów miał przewozić kapustę ze Słowacji.

W trakcie kontroli pojazdu ujawniono w przyczepie 96 pudeł kartonowych z suszem tytoniowym, o łącznej wadze 14046 kg bez polskich znaków akcyzy. Gdyby zatrzymany susz tytoniowy trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 8 mln zł. Przejęcia nielegalnego ładunku doszło dzięki współpracy Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Kłodzka.

 

Kierowca – mieszkaniec woj.  lubelskiego – zgodnie z postanowieniem prokuratorskim otrzymał zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny, a także obowiązek wpłacenia poręczenia majątkowego. Za nielegalny transport tytoniu grozi mu kara do 10 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Za brak wymaganego zgłoszenia w systemie SENT kierowca otrzymał mandat w wysokości 7 500 zł.

  • Uwaga! Lubisz pracować w dynamicznym otoczeniu? Nie boisz się nowych wyzwań? Sprawdź, czy to Ty masz szansę na mundur funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) na Dolnym Śląsku to 454 osobowy zespół, który łączy wieloletnie doświadczenie z zaangażowaniem i stałym dostosowywaniem się do nowości. Nasza kadra to zarówno doświadczeni funkcjonariusze, jak i osoby młode rozpoczynające karierę zawodową. To nie tylko praca na przejściach granicznych, czy lotnisku, ale także w mobilnych grupach kontrolnych wewnątrz kraju.

Rekrutacja trwa do 30 listopada br. (ogłoszenie zamieszczone na stronie BIP Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu). Na kandydatów czeka 52 wolnych stanowisk służbowych w kategorii stanowisk specjalistycznych.

Ogłoszony nabór to szansa zatrudnienia w Mobilnych Referatach Realizacji w Legnicy, Wałbrzychu, Polkowicach, Zgorzelcu i we Wrocławiu. Funkcjonariusze mobilnych referatów realizacji specjalizują się w zwalczaniu przestępczości oraz ściganiu sprawców przestępstw i wykroczeń.

 

  • Wykonują kontrolę celno-skarbową oraz realizują czynności procesowe.
  • Do ich zadań należy m.in.: zabezpieczanie śladów i dowodów przestępstw lub wykroczeń m.in. z wykorzystaniem technik kryminalistycznych.
  • W szerokim katalogu zadań jest także zatrzymywanie i przeszukiwanie osób, zabezpieczanie rzeczy, przeszukiwanie lokali mieszkalnych, i pomieszczeń, przeprowadzanie kontroli przewozu towarów czy też konwój.

Poprzez: dolnoslaskie.kas.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz