Aleksander Rzyhak oraz Bartosz Sierzputowski – uczniowie świdnickich liceów ogólnokształcących są laureatami tegorocznej edycji matematycznej ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”.

Uczniowie świdnickich szkół średnich uczestniczą w konkursie animowanym przez Akademię Górniczo-Hutnicza w Krakowie od kilku już lat. W tym roku do grona laureatów dołączyli Aleksander Rzyhak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha oraz Bartosz Sierzputowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Opiekunami obu mistrzów matematyki są odpowiednio mgr Agnieszka Grymek oraz mgr Adela Majewska.

Obaj laureaci olimpiady uzyskali już indeks krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i mogą podjęć studia na tej uczelni bez procesu rekrutacji. Pozostaje im „tylko” zdać egzamin dojrzałości.

W tegorocznej batalii o „Diamentowy Indeks AGH” uczestniczył także Tomasz Sierzputowski – brat wspomnianego wyżej Bartosza i także uczeń świdnickiego I LO. Zdobył tytuł finalisty olimpiady, która odbyła się w Krakowie.

Od wczoraj po kilku miesiącach pandemicznego lockdown’u oświaty, uczniowie szkół podstawowych i średnich są znów na zajęciach. Przed kilka najbliższych dni w trybie hybrydowym, ale już od ostatniego tygodnia maja w trybie stacjonarnym. To był/jest trudny czas dla uczennic i uczniów, dla nauczycielek i nauczycieli, także dla rodziców. Na szczęście ten okres (chyba) mamy za sobą, a olimpijskie wyniki uczniów w wielu liceach świadczą o tym, że zdobywanie wiedzy nie przestało być atrakcyjne.

Poprzez: kasprowiczanie.com

Komentarze

Zostaw swój komentarz