Przed godziną 8. pracownicy jednej z firm mających swoją siedzibę na dworcu Wałbrzych Główny zgłosili funkcjonariuszom Komisariatu Policji II w Wałbrzych, że ktoś włamał się do ich dwóch kontenerów budowlanych oraz kotłowni.

Sprawcy weszli do środka tych pomieszczeń i dokonali kradzieży znajdującego się wewnątrz mienia. Były to głównie elektronarzędzia, a wartość strat oszacowana została na kwotę 5,5 tys. zł. Mundurowi bezpośrednio po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu rozpoczęli działania operacyjne mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za popełnienie tego przestępstwa.

Dwóch podejrzanych 34-latków wpadło w ręce funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia, około godziny 16. w centrum miasta. W toku wykonanych czynności policjanci odzyskali większą część skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni odpowiedzą za włamanie do trzech pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie dworca kolejowego w dzielnicy Podgórze. Policjanci ustalili, że sprawcy ukradli sprzęt o wartości 5,5 tys. zł. Większą część utraconego mienia mundurowi już odzyskali i przekazali właścicielowi. Obaj wałbrzyszanie już usłyszeli zarzuty i staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz