Pięć dni działał kryty basen w Ząbkowicach Śląskich. Po uroczystym otwarciu obiektu wybudowanego przez miejscowy samorząd gminny, jakie odbyło się w minioną sobotę, od wczoraj Słoneczny Park Wodny został wyłączony.

W oficjalnym oświadczeniu spółki Ząbkowickie Centrum Sportu, która jest operatorem kąpieliska napisano m.in.: Ubolewamy nad tą decyzją, ale podyktowana jest ona wyłącznie dbałością o Państwa zdrowie i poczucie bezpieczeństwa. Wierzymy, że przerwa nie będzie długa i wkrótce Słoneczny Park Wodny zostanie dla Państwa otwarty. Jednocześnie informujemy, że klientom, którzy zakupili karnety zostanie przedłużony okres ważności.

Ząbkowicki Słoneczny Park Wodny, zlokalizowany w pobliżu stadionu miejskiego przy ul. Janusza Kusocińskiego, to:
  • BASEN SPORTOWY
Basen z homologacją wg FINA o długości 25 m i szerokości 12,5 m. 6 torów po 2 m, głębokość basenu od 1,35 m do 2,0 m;
  • BASEN REKREACYJNY
Basen z atrakcjami wodnymi o powierzchni lustra wody 121 m.kw. i głębokości od 1 m do 1,2 m. W basenie rekreacyjnym znajdują się następujące atrakcje: kaskada wodna, armatka wodna, masaż ścienny, masaż denny podwójny, gejzery powietrzne, ławki rurowe z masażem powietrznym, leżanka z masażem powietrznym na 2 stanowiska;
  • BRODZIK DLA DZIECI
Brodzik z atrakcjami wodnymi o powierzchni lustra wody 55 m.kw. i głębokości od 0,15 m do 0,3 m. W brodziku znajdują się atrakcje dla dzieci: zwierzątko interaktywne tryskające wodą z pompką ręczną oraz drzewo stale tryskające wodą.

Otwarcie basenu krytego odbyło się w Ząbkowicach Śląskich 7 marca br. z udziałem mieszkańców, polityków, samorządowców i duchowieństwa.

Obecni byli m.in. lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i posłanka tej partii Monika Wielichowska, wiceminister rozwoju Wojciech Murdzek, poseł Prawa i Sprawiedliwości i ząbkowiczanin Marcin Gwóźdź oraz ordynariusz diecezji świdnickiej ks. biskup Ignacy Dec.

Jak już pisaliśmy w naszym portalu, budowy krytego basenu w Ząbkowicach Śląskich kosztowała ponad 18 mln zł, z czego gmina Ząbkowice Śląskie ma zapewnione dofinansowanie zewnętrzne całości inwestycji w kwocie 5,5 mln zł, co oznacza, że na to zadanie ząbkowicki samorząd pozyskał dofinansowanie na poziomie ok. 30% Pozostałych 70% gmina dotąd nie pozyskała i wiele wskazuje na to, że ten ciężar spadnie na budżet ząbkowickiego samorządu. To kwota ponad 12 700 000 zł, którą trzeba pokryć z kasy gminnej lub pożyczyć. To drugie rozwiązanie też jest kosztem, tyle że wyższym, choć może być rozłożone w czasie.

Komentarze

Zostaw swój komentarz