Dwa dni temu funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej.

Czynności podejmowane z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej „odwiedzili” kolejnych lokatorów mieszkań na terenie Świdnicy, którzy nielegalnie przyłączyli się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. W czasie kilku godzin prowadzonych działań, zatrzymano 4 osoby, które tym „sprytnym” sposobem doprowadzili prąd do swoich mieszkań.

  • Nielegalne podłączenie do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem, ciągle znajdują się osoby, które lekceważą bezpieczeństwo i „dokonują nielegalnego przyłączenia się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych”.
  • Ponadto kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Poza tym takiego typu podłączenie stwarza realne zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz