• Do zdarzenia doszło po godz. 5. nad ranem w Jaczkowie koło Boguszowa-Gorc. Sprawca, po uprzednim wyłamaniu korków zabezpieczających wlewy paliwa w samochodzie ciężarowym oraz koparko-ładowarce, wykradł z nich łącznie 140 litrów ropy.

O tym, że na posesji znajduje się złodziej zorientował się właściciel pojazdów. Spłoszony przez gospodarza sprawca rozpoczął ucieczkę, najpierw samochodem, który zaparkował przy posesji, a następnie pieszo po tym, jak jego pojazd ugrzązł w polu.

Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli samochód, którym mężczyzna przyjechał na miejsce włamania, po czym szybko ustali tożsamość sprawcy. To umożliwiło niezwłoczne zatrzymanie złodzieja, co można obejrzeć na filmie udostępnionym przez Policję. W toku dalszych działań funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc zabezpieczyli także narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz pojemniki ze skradzionym paliwem.

Straty właściciela pojazdów, z których ukradziono paliwo, wyniosły łącznie ok. 600 zł. 25-letniemu mężczyźnie, za dokonanie kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa w dwóch pojazdach ciężarowych grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Do innego zdarzenia w formie przestępstwa kradzieży doszło w Mieroszowie. Dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach został powiadomiony przez kobietę, iż jej partner – pod jej nieobecność – ukradł z mieszkania pieniądze, a po powrocie do domu wszczął awanturę.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mundurowi ustalili, iż mężczyzna był zazdrosny o swoją partnerkę i w złości pod jej nieobecność zabrał pieniądze należące do kobiety. Skradzioną gotówkę wydał na alkohol, a gdy na drugi dzień wrócił do domu, to chciał „wyjaśnić” z partnerką swoje obawy.

Jednak zamiast normalnej rozmowy zaczął awanturować się z pokrzywdzoną, przy okazji wyładowując swoją złość na wyposażeniu mieszkania. Wtedy to zdenerwowana kobieta powiadomiła o całym zajściu Policję. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, co można obejrzeć na filmie udostępnionym przez Policję. Policjanci w trakcie czynności procesowych odzyskali część skradzionej gotówki. Wałbrzyska prokuratora zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawiania wolności.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz