• W godzinach nocnych funkcjonariusze z Polanicy Zdroju otrzymali telefoniczne powiadomienie o włamaniu do kiosku w Szczytnej. Mężczyzna wybił szybę w kiosku, skąd zabrał papierosy i tytoń o wartości ok. 2,5 tys. zł.

Natychmiast na miejsce przyjechał patrol, a podejrzany na widok funkcjonariuszy uciekał między budynkami. W wyniku krótkiego pościgu został zatrzymany. Funkcjonariusze skradzione mienie odzyskali. Okazało się, że sprawca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że 36-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego ma 2 promile alkoholu. Trafił on do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty przestępstwa kradzieży z włamaniem. Za swój czyn odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  • Inny przypadek złodziejskiego procederu został także zatrzymany – tym razem w Kłodzku. Zgłoszenia o włamaniach do piwnic, altanek i garaży na terenie miasta wpływały do Policji od grudnia 2018 r. 

Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wybierał pomieszczenia, gdzie mógł znaleźć wartościowe przedmioty. Ponadto dopuścił się kilku uszkodzeń mienia, niszcząc drzwi lub inne przedmioty Po włamaniu się do upatrzonego pomieszczenia zabierał takie rzeczy, które potem szybko mógł sprzedać. Łupem złodzieja padały najczęściej elektronarzędzia. W ten sposób zdobyte pieniądze przeznaczali na własne potrzeby.

W wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 23-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Kłodzczanin usłyszał 13 zarzutów usiłowania i popełnienia przestępstw włamań oraz uszkodzenia mienia. Łupem podejrzanego padły przedmioty o wartości kilku tysięcy złotych. Okradał piwnice i garaże na terenie Kłodzka. Funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie okoliczności przestępczej działalności zatrzymanego. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz