• Do zdarzenia doszło przed godziną 23:00 przy ulicy Andrzeja Szmidta w Wałbrzychu. Mężczyzna po podważeniu drzwi garażu dostał się do jego wnętrza.

To zauważył sam pokrzywdzony i wezwał Policję. Wałbrzyscy funkcjonariusze zaalarmowani o możliwości popełnienia przestępstwa niezwłocznie udali się na miejsce. Okazało się, że zatrzymany przez mundurowych 33-letni sprawca zdążył wynieść z obiektu i ukryć w pobliżu garażu jedynie akumulator, który ostatecznie został odzyskany.

W toku wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu, że w okresie od października do grudnia zeszłego roku 8 razy dokonał kradzieży kabli komunikacyjnych, powodując tym samym zakłócenia w działaniu infrastruktury sieci i straty o łącznej wartości około 10 tys. zł. 33-latek stanie teraz przed sądem.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

  • Wałbrzyscy policjanci kryminalni oraz funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc w ostatnich dniach pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do domku jednorodzinnego w Kamionce w gminie Mieroszów.

Sprawcy pod koniec stycznia po wyłamaniu ramy okiennej weszli do środka remontowanego w tym momencie budynku i ukradli sprzęt elektroniczny o wartości około 6 tys. zł. W toku przeprowadzonych czynności operacyjnych wałbrzyscy funkcjonariusze szybko ustalili, że za przestępstwem stoi trzech mieszkańców Wałbrzycha.

Mężczyźni w wieku 19, 23 i 31 lat zostali zatrzymani przez policjantów kryminalnych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony poniedziałek w różnych częściach naszego miasta. Funkcjonariusze tego samego dnia odzyskali sprzęt muzyczny oraz telewizor. Prowadzący dalsze czynności mundurowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach wytypowali natomiast miejsce, w którym znajduje się utracony komputer i również go zabezpieczyli.

Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz