Gospodarka wraca na tory, nie całkiem te same, bo po czasie „zamrożenia” gospodarki, konieczne jest nowe podejście do działań prorozwojowych. Mamy tego przykład w Wałbrzychu.

W siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK podpisano porozumienie z Wałbrzyskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Obie spółki uzbroją w sieć wodociągową i kanalizacyjną teren przy ul. Villardczyków w Wałbrzychu. Nieruchomość należy do WSSE i jak wyjaśnia prezes „INVEST-PARK”-u Piotr Sosiński Inwestycja w dużej mierze finansowana jest ze środków WSSE „INVEST-PARK” i ma zostać przeprowadzona szybko, w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wybudowana zostanie sieć wodociągowa o łącznej długości ponad 2 km oraz 1,5 km sieci kanalizacyjnej. Uzbrojonych będzie tym samym ponad 28 ha. Na części terenu przy ul. Villardczyków WSSE INVEST-PARK wybuduje halę przemysłową o powierzchni 5 tys. m². Oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w drugiej połowie br. Dzięki realizacji przedsięwzięcia miasto zyska kolejny atrakcyjny obszar inwestycyjny dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych. Wartość projektu sięga kwoty ok. 6 mln zł.

Areał przy ul. Villardczyków będzie mógł znaleźć się w portfolio ofert dla firm poszukujących miejsca na swoją działalność gospodarczą. To ważna i pozytywna wiadomość dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Mamy nadzieję, że inwestycja zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku – podsumowuje prezes Piotr Sosiński. Zwraca przy tym uwagę, że wykreowanie nowego obszaru dla lokowania inwestycji oznacza tworzenie nowych i stabilnych miejsc pracy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz