Kilkakrotnie informowaliśmy w naszym portalu o przygotowaniach do uruchomienia komunikacji miejskiej w Ząbkowicach Śląskich. Od jutra Ząbkowicka Komunikacja Publiczna rozpoczyna regularne kursy.

Zakup nowoczesnych i ekonomicznych autobusów oraz wybór operatora transportu publicznego, przysłoniły w ostatnich dniach kontrowersyjne decyzje o lokalizacji przystanków autobusowych kosztem i tak już skąpej liczby miejsc postojowych w centrum miasta. Pojawiło się też zamieszanie związane z opłatami za przewozy szkolne, z czego szybko się wycofano.

Nie brakuje jednak opinii, że jeśli Ząbkowicka Komunikacja Publiczna ma być nie tylko ułatwieniem dla tych, którzy z różnych względów nie poruszają się własnymi pojazdami, ale też ma stanowić alternatywę dla tych, którzy jeżdżą po mieście swoimi autami, to korzystanie z autobusów powinno być bezpłatne. Tak jest zresztą w pobliskich Ziębicach, ale też kilku gminach na Dolnym Śląsku, gdzie założono, że darmowe przejazdy to usługa komunalna, a nie źródło przychodu, które w skali małych ośrodków – a takimi są Ząbkowice Śląskie wraz z sołectwami – i tak nie pokryją kosztów utrzymania taboru.

Bilety miesięczne Ząbkowickiej Komunikacji Publicznej można zakupić w sklepie Lewiatan przy ulicy Armii Krajowej w Ząbkowicach Śląskich Bilety jednorazowe do nabycia u kierowcy w autobusie – płatność karta i gotówką. Wszystkie przystanki ZKP są przystankami „na żądanie” – należy więc poinformować kierowcę o zamiarze skorzystania z przystanku wciskając odpowiedni przycisk po odjeździe z przystanku poprzedniego.

Na podstawie serwisu zkp-zabkowiceslaskie.pl zebraliśmy najważniejsze informacje związane z Ząbkowicką Komunikacją Publiczną. Zobacz poniższe infografiki…

Uwaga:
 • W komunikacji publicznej do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
 • 1 września Ząbkowicka Komunikacja Publiczna kursować będzie według innego rozkładu jazdy. Zmiany spowodowane są rozpoczęciem roku szkolnego – zobacz te informacje klikając TUTAJ

5 Komentarze

 1. Dalej drążek temat od miesiąca
  Rozkład jazdy dla kogo? Bo ludzie do pracy na 6 /7 i tak nie dojadą

  1. Jeszcze się taki nie urodzil co by wszystkim dogodził

 2. Jeszcze się taki nie urodzil co by wszystkim dogodził

 3. A do Amazona ludzie dojeżdżają ząbkowickimi autobusami komunikacji miejskiej 😁

  1. to do amazona dowoża a ja pod fael nie mam jak podjechać

Zostaw swój komentarz