Kamieniec ZąbkowickiVIDEO

Kamieniec Ząbkowicki buduje swoją markę w regionie – turystyka, rekreacja i sport to filary tego planu [VIDEO]

0

Kamieniec Ząbkowicki turystyką stoi, ale nie tylko. Za ponad 4,5 mln zł powstaje tu kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Może się zatem ta miejscowość niedługo stać także jednym z ciekawych punktów na dolnośląskiej mapie punktów aktywnego wypoczynku.  

Turystów nie ma, bo zatrzymała ich pandemia, ale są inwestycje. 33% wartości projektu, jakim jest budowany kompleks sportowo-rekreacyjny to dofinansowanie z ministerstwa sportu, a pozostałą część gmina pokrywa z własnych środków. Obiekt ma charakter plenerowy, będzie więc dostępniejszy pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego. Kiedy możemy spodziewać się ukończenia inwestycji? Przed nami nowe sportowe otwarcie dla Kamieńca Ząbkowickiego. Powstanie tor krosowy dla młodych mieszkańców chętnie uprawiających jazdę wyczynową na rowerze. Do ich dyspozycji będą dwa tory rowerowe: ziemny i drewniany. Będzie też dwustrefowy plac zabaw.  Swój dom znajdą tu też miejscowe drużyny piłkarskie. O tym wszystkim mówi nam wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec. Zobacz nasze video.

Inwestycja sportowa sprawi, że Kamieniec Ząbkowicki będzie miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia, ale też zyskają przybywający tu turyści. Kilkaset metrów od budowanego kompleksu sportowego możemy się bowiem udać się na uroczy spacer w malowniczej okolicy.

Tam trafiamy na wiele miejsc, gdzie warto się zatrzymać. Jednym z nich jest Mauzoleum rodu Hohenzolern. Mauzoleum zostało odrestaurowane stosunkowo niedawno, co relacjonowaliśmy w naszym portalu. Można mieć nadzieję, że już niedługo wielu turystów zobaczy je po raz pierwszy, ale pewnie nie ostatni. Jednak punktem kulminacyjnym każdej wycieczki musi być Pałac Marianny Orańskiej. Przez wiele lat stał zniszczony bez szansy odzyskania dawnej świetności. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, obecnie wyrasta na turystyczny diament dla całego regionu. Każdy dzień to ciężka praca nad jego odbudową, o czym mówią przewodnicy Piotr Goroński i Sławomir Radzik.

Miejmy nadzieję, że wkrótce wiele autokarów, które miały tego roku zawitać do Kamieńca Ząbkowickiego, jednak tu przyjedzie. Pałac Marianny Orańskiej sławi Polskę. To skarb naszego regionu, o czym mówił goszczący tu niedawno premier Mateusz Morawiecki.

Kamieniec Ząbkowicki, krok po kroku, realizuje ambitne plany inwestycyjne i buduje swoją markę w regionie.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz