AktualnościKULTURAVIDEO

Już blisko Wielkanoc – czas dany nam, aby odnowić w sobie życie [VIDEO]

0

O nadchodzących Świętach Wielkanocnych można wiele powiedzieć, ale na pewno nie będą one takie jakie zawsze. Zobacz nasze video.

Wielu osobom towarzyszyć będzie samotność, ale też pogłębione przed trzecią falę koronawirusa problemy, które dotyczą wielu z nas. Dlatego tak istotne jest, aby te chwilę były dla nas momentem na złapanie oddechu, odnalezienie motywacji, dlatego każda forma kontaktu z drugim człowiekiem, nawet ta elektroniczna jest niezwykle istotna. Ten wątek porusza Beata Rajba z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Depresję pandemiczną mogą pogłębić dodatkowe kilogramy nabyte przy świątecznym stole, ale jak się okazuje przytycie w dwa dni nie musi być oczywiste. Jeżeli będziemy przykuwać uwagę do jakości jedzenia spożywanych potraw nasze święta mogą być zdrowe.   Wyjaśnia to Patrycja Zawistowska – z „Przepisu na Zdrowie”.

To będą inne święta, także w wymiarze duchowym. Kościół zaleca, aby zbliżać się do Chrystusa w domowym zaciszu. Dbałość o zdrowie innych jest bardzo ważna, obok troski o rozwój duchowy katolików – mówi ksiądz Jerzy Babiak – dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich „Don Bosco”.

Puste ulice przypominają nam jak z nadzwyczajną sytuacją mamy do czynienia. Gdy my zasiądziemy do świątecznych stołów wiele osób będzie walczyć o życie. Być może te święta raz jeszcze uświadomią nam jak wielkim jest ono darem.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz