Znakomity kubański artysta, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który od wielu lat żyje i tworzy w naszym kraju. To dzięki niemu powstała w Polsce pierwsza orkiestra salsowa nazwana Jose Torres y Salsa Tropical.

Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje renomowane czasopismo muzyczne Jazz Forum. Przez minione 25 lat Jose Torres współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak Raz Dwa Trzy, Maanam, czy Blue Cafe. Koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców, a także w nagraniach muzyki filmowej – współtworzył ścieżki dźwiękowe takich obrazów, jak Krew i wino z Jackiem Nicholsonem, Bandyta, Prawo ojca. Jose Torres bywa regularnie gościem wielu popularnych programów telewizyjnych. W kilku z nich pełnił funkcję kierownika artystycznego.

Recital Jose Torres’a – sobota – 27 czerwca 2020 – godz. 19:00 – Teatr Zdrojowy – Szczawno Zdrój

Komentarze

Zostaw swój komentarz