Policjanci patrolujący rejon gminy Świdnica, ok. godz. 8. zauważyli samochód osobowy, którym poruszał się mężczyzna. Jego sposób jazdy wskazywał na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że 24-letni kierujący jest trzeźwy, ale niezwykle zdenerwowany całą kontrolą. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Ponadto w czasie kontroli przy mężczyźnie ujawniono woreczek z zawartością bezbarwnej substancji, którą poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina. 24-latek posiadał przy sobie jedną porcję tego narkotyku. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Z kolei funkcjonariusze komisariatu policji w Świebodzicach zatrzymali dwóch innych kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i postanowili wsiąść „za kółko” swoich pojazdów.

  • Około godz. 17:15 funkcjonariusze komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego mieszańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.
  • Około godz. 23:00 – również w Świebodzicach – funkcjonariusze sprawdzili w trakcie kontroli wymagane uprawnienia u 23-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Jak się okazało, mężczyzna kierujący samochodem osobowym również jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Obu nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci po raz kolejny apelują: jeżeli wiesz, że jakaś osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, należy to uniemożliwić. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol.

Pamiętajmy osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz