Samorząd Złotego Stoku uzyskał już z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu powiadomienie o wszczęciu procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy tzw. „studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla zadania: Budowa obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi krajowej nr 46”.

Na temat wstępnych uzgodnień propozycji do przebiegu studium korytarzowego obwodnicy wczoraj rozmawiano w złotostockim magistracie. Burmistrz Grażyna Orczyk wraz z pracownikami Urzędu zapoznali radnych Rady Miejskiej i sołtysów wsi z propozycjami przedstawionymi inwestora. Celem debaty było wypracowanie stanowiska w sprawie przebiegu obwodnicy uwzględniającego uwarunkowania środowiskowe, techniczne a przede wszystkim aspekty społeczne.

Jak informuje burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk ważne jest, że wypracowana propozycja przebiega bez kolizji w zabudowę sołectw Błotnicy, Płonicy i Lasek.

Budowa obwodnicy Złotego Stoku to jedna ze stu takich inwestycji, jakie na początku tego roku zapowiedział rząd, a osobiście potwierdził premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty w Złotym Stoku w lutym br., co relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Foto: gmina Złoty Stok – Facebook

Komentarze

Zostaw swój komentarz