• Kilka miesięcy temu Sąd Okręgowy w Świdnicy wydął postanowienie o tymczasowym areszcie wobec 35-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego za przestępstwo oszustwa i paserstwa.

Mężczyzna jednak nie stawił się do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary. Był poszukiwany listem gończym. Policjanci z kłodzkiej komendy ustalili, że 35-latek przebywa w zdezelowanej szopie pozbawionej prądu i ogrzewania. Sam ją wybudował i mieszkał tam przez kilka miesięcy ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie obecnie w izolacji oczekuje na sprawę w sądzie.

 

  • Zdecydowaną reakcją ze strony policjantów zakończyło się wyjątkowo naganne zachowanie 32-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna zniszczył poprzez podpalenie flagę państwową.

Gdy po południu dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu flagi państwowej na terenie miasta, funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Ustalili, że sprawca najpierw zerwał flagę państwową z jednego z masztów, a następnie ją podpalił. Po wszystkim oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci w wyniku podjętych czynności szybko ustalili i zatrzymali mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że podejrzany za pomocą zapalniczki podpalił flagę państwową, powodując jej zniszczenie. 32-latek usłyszał zarzuty przestępstwa do których się przyznał. Nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Teraz mężczyźnie za jego czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz