• Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji około godz. 16:45 otrzymali informację o pożarze garażu przy ul. Ceglanej w Wałbrzychu.

Nieznany sprawca najpierw włamał się do obiektu gospodarczego, następnie ukradł z niego 4 koła samochodowe, by ostatecznie go podpalić. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu działania doprowadziły do zatrzymania sprawcy tego zdarzenia na gorącym uczynku przestępstwa. 21-letni mężczyzna – mieszkaniec Wałbrzycha – ma na swoim koncie 10 innych przestępstw przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany wykradał katalizatory z samochodów zaparkowanych na terenie całego miasta. Łączna suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła blisko 20 tys. zł. Podejrzany przyznał się popełnienia wszystkich przestępstw i złożył wyjaśniania. Zgodnie z kodeksem karnym może trafić za kraty więzienia na 10 lat. O losie 21-latka zadecyduje teraz sąd.

  • Innego dnia po południu policjanci wałbrzyskiej drogówki patrolowali rejon dzielnicy Biały Kamień. Przed godz. 17:00 na ul. Andersa zauważyli kierującego samochodem osobowym, którego zachowanie na drodze wskazywało, iż znajduje się on pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzili więc stan trzeźwości wałbrzyszanina, który był za kierownicą pojazdu. Badanie urządzeniem wykazało aż 1,82 promila alkoholu w organizmie 28-latka. Mundurowi podczas dalszych czynności zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód trafił na parking strzeżony. Mieszkaniec Wałbrzycha za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec w stosunku do kierującej długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Zatrzymanie – prawdopodobnie – zapobiegło tragedii, jaką nietrzeźwy kierowca mógł spowodować jadąc drogą publiczną.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz