• Zdarzenie miało miejsce na jednym z parkingów w Kłodzku. Policjanci przyjęli zgłoszenie, według którego nieznany sprawca ukradł katalizator z samochodu zaparkowanego na parkingu w Kłodzku, a następnie uszkodził karoserię w pojeździe.

Sprawą kradzieży katalizatora z samochodu osobowego zajmowali się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.

Teraz funkcjonariusze ustalają co podejrzany zrobił ze skradzionym mieniem. Zatrzymany usłyszał już zarzuty przestępstwa za co dopowie karnie. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości ok. 2 tys. zł. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-letniemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego zarzutów kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.

  • Inne zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach do piwnic w Kłodzku wpływały do komendy Policji od stycznia 2019 r. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze pionu kryminalnego.

Kłodzcy policjanci zatrzymali 24-latka, podejrzanego o te kradzieże z włamaniami. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia, rowery i sprzęt sportowy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wybierał piwnice, gdzie mógł znaleźć wartościowe przedmioty. Po włamaniu się do upatrzonego pomieszczenia zabierał takie rzeczy, które potem szybko mógł sprzedać. W ten sposób zdobyte pieniądze przeznaczali na własne potrzeby.

Mundurowi odzyskali rower skradziony w ubiegłym roku i pochodzący z jednego z włamań do piwnicy w budynku wielorodzinnym w Kłodzku. Okazało się, że podejrzany w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie okoliczności przestępczej działalności zatrzymanego. Teraz 24-latek stanie przed sądem, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz