106 km/h i 104 km/h to prędkości jakie w terenie zabudowanym rozwinęli dwaj kierowcy zatrzymani w ciągu jednego dnia przez świdnickich policjantów. Prędkość nie przestała być najpoważniejszym czynnikiem śmiertelnych skutków wypadków drogowych, co – jak widać – niektórzy kierowcy nadal bagatelizują.

Najpierw na ul. Esperantystów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 104 km/h, czyli aż o 54 km/h przekroczył dozwolony limit.

Tego samego dnia, ale dwie godziny poźniej, w miejscowości Krzczonów w gminie Świdnica mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem 106 km/h

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Obaj piraci drogowi na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania. Świdniccy policjanci kolejny raz apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Przypominamy, że w sytuacji, gdy kierowca pomimo zatrzymania jego uprawnień zdecyduje się dalej jeździć, okres utraty prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to osoba będzie nadal prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ich odzyskanie w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz