Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Rutynowa kontrola przebiegła jednak zupełnie inaczej niż typowe tego typu działania.

Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, szybko okazało się co było przyczyną takiego zachowania. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że kieruje on w stanie nietrzeźwości mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie było jedyne co kierowca miał na sumieniu.

W trakcie dalszych czynności mundurowi potwierdzili w policyjnych systemach informacyjnych, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do września 2021 roku. 35-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej chciał „dogadać” się z policjantami i w zamian za odstąpienie odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych próbował wręczyć im łapówkę.

Swoją wolność wycenił na 3000 zł oraz samochód o wartości 4000 zł, którym podróżował. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty min. jazdy w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązującego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, ale również próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej. O jego dalszym losie teraz zdecyduje Sąd, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz