• Policjanci świdnickiej komendy patrolujący rejon miasta około godz. 22:30 zauważyli samochód osobowy, którym poruszał się mężczyzna. Jego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierujący – 19-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest… trzeźwy. Mężczyznę poddano zatem badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Tu pojawił się wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Młody mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem, a póki co długo jeszcze nie będzie mu wolno prowadzić wszelkich pojazdów na drogach publicznych.

  • W kolejnych dniach funkcjonariusze świdnickiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali kolejnych dwóch kierujących u których badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że w trakcie jazdy byli pod wpływem środków odurzających. Obaj mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

Najpierw ok. godz. 5:00 rano funkcjonariusze patrolujący rejon gminy Marcinowice zauważyli samochód osobowy marki. Pojazd prowadził mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu.  Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że kierujący – 32-letni mieszkaniec powiatu średzkiego jest trzeźwy, ale po badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie uzyskano wynik pozytywny.

Następnego dnia ok. godz. 22.00 policjanci w Świdnicy zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, który poruszał się autem osobowym. Tu również styl jazdy tego kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem niedozwolonych substancji. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu okazało się, że i ten kierujący jest trzeźwy, więc 32-latek został zbadany na urządzeniu i uzyskano wynik pozytywny uzasadniający

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dysponują urządzeniem do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia środków odurzających. Aparatura pozwala na szybkie ujawnienie czy kierujący pojazdem jest pod wpływem środków odurzających. Jeżeli wykonany pomiar okazuje się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium. Tester zakupiono ze środków Urzędu Miasta Świdnica i Gminy Świdnica.

Należy przypomnieć, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz