Dolny ŚląskVIDEO

Innowacyjność łączy naukę i biznes na Dolnym Śląsku – nowe laboratoria we Wrocławskim Parku Technologicznym [VIDEO]

0

We Wrocławskim Parku Technologicznym otwarto kolejne już laboratoria do wynajęcia dla branży chemicznej i biotechnologicznej.

12 laboratoriów i prototypowni, które są dostępne we Wrocławskim Parku Technologicznym powiększyło się o kolejnych 650 mkw. zaplecza badawczego, z którego korzystać mogą przedsiębiorcy, kreatorzy start-up’ów i badacze z dziedzin chemii i biotechnologii. W rozbudowę nowej powierzchni laboratoryjnej zainwestowano ok. 7 mln zł, z czego 5 mln zł pochodziło ze środków unijnych. Otwarcie nowych przestrzeni odbyło się wczoraj.

O możliwościach jakie daje przedsiębiorcom i naukowcom mówi nam prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego Maciej Potocki. Z kolei o tym, jak ważna jest dostępność nowoczesnych i bezpiecznych stref prowadzenia nadań na innowacjami przenoszonymi później na rynek usług czy produktów mówi wiceprezydent Wrocławia Jakub Mazur. Oba głosy w sposób szczególny podsumowuje rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Przemysław Wiszniewski akcentując potrzebę kooperacji świata biznesu ze światem nauki, aby osiągać najwyższe standardy nowych rozwiązań oferowanych na rynku. Zobacz nasze video.

Inwestowanie w doskonalenie warunków dla prowadzenia profesjonalnych badań, których wyniki służą efektowności projektów biznesowych, przez wiele lat było słabością naszej gospodarki narodowej. Wrocławski Park Technologiczny jest oazą współdziałania nauki i biznesu i ten kierunek ma przyszłość.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz