Dolny ŚląskAktualnościVIDEO

Gminy, powiaty i województwo z opcją na rozwój – Dolnośląski Ład w konsultacjach [VIDEO]

0

20 miliardów złotych trafi na Dolny Śląsk w ramach Polskiego Ładu. O tym jak tę wielką pulę środków rozdzielić i na co przeznaczyć, rozmawiali przedstawiciele rządu i samorządów.

Spotkanie odbyło się we Wrocławiu w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu. Przedmiotem debaty był m.in. dokument roboczy pod nazwą Dolnośląski Ład, który opublikowaliśmy w naszym serwisie.  Do końca sierpnia trwać ma proces konsultacji, w którym swoje wnioski mogą składać wójtowie burmistrzowie oraz prezydenci miejscowości z Dolnego Śląska.

Zbierane teraz opinie wpłyną na rozdysponowanie środków w ramach programu Dolnośląski Ład, o czym zgodnie zapewniają przedstawiciele rządu i samorządów. Mówią nam o tym minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Podczas ubiegłotygodniowego spotkania roboczego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim o uwzględnienie potrzeb Wrocławia przy wydawaniu środków apelował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Zapytaliśmy o tę kwestię ministra Michała Dworczyka. Zobacz nasze video.

Od skuteczności wydawanych przez polityków funduszy zależy przyszłość naszego regionu. Warto zatem systematycznie obserwować, jak mają być rozdzielane i inwestowane. Już teraz temu właśnie celowi służą, mające potrwać do sierpnia, konsultacje. Niecierpliwie czekamy na ich efekty.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz