Przejście dla pieszych i rowerzystów w ciągu wału kolejowego przy ul. Ułanów Nadwiślańskich w Szczawnie Zdroju miało już swoją wieloletnią legendę. Tym razem jednak stanie się faktem. Ruszają też inne projekty adresowane do dzieci i młodzieży.

Do tej pory piesi korzystali z niebezpiecznego i prowizorycznego przejścia wydzielonego z jezdni pod starym wiaduktem kolejowym. Mający powstać nowy prześwit w wale zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i będzie ogniwem realizowanego planu rewitalizacji korytarza komunikacyjnego wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 375.

Jak poinformował wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, samorząd regionu zdecydował zaangażować się finansowo w ten ważny i potrzebny projekt infrastrukturalny. Wczoraj miała miejsce symboliczna ceremonia inicjująca to przedsięwzięcie, w której brali udział przedstawiciele samorządu gminy i województwa.

Szczawno-Zdrój odwiedził wczoraj drugi z wicemarszałków Dolnego Śląska. Marcin Krzyżanowski w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. T. Boya-Żeleńskiego w Szczawnie-Zdroju przekazał ponad 1100 maseczek wielokrotnego użytku. Trafią one przede wszystkim do szczawieńskich seniorów.

Obaj samorządowcy wizytowali także kompleks szkolno-sportowy przy ulicy Słonecznej. Obiekt jest już częściowo gotowy. Jak pisze na portalu społecznościowym wicemarszałek Grzegorz Macko: inwestycja robi wrażenie, a już wkrótce zostanie dopełniona oddanym do użytku basenem „Dolnośląski Delfinek” oraz nowym budynkiem szkolno-przedszkolnym dla 450 uczniów i 150 przedszkolaków. Rozmach projektu jest efektem dotacji przyznanych przez samorząd wojewódzki.

Był jeszcze jeden miły punkt wczorajszego programu dnia w Szczawnie-Zdroju. Na boisku przy ul. Słonecznej ruszył projekt aktywizacji dzieci i młodzieży poprzez niekonwencjonalne zajęcia sportowe. Przez najbliższy miesiąc najbardziej popularni wałbrzyscy sportowcy: Włodzimierz Ciołek, Justyna Oleksy, Mieczysław Młynarski i Michał Borzemski będą animować zajęcia ze wszystkimi chętnymi dziećmi w dyscyplinach piłki nożnej, lekkoatletyki i koszykówki. Wicemarszałek Grzegorz Macko objął patronat nad tym cyklem zajęć, a ich partnerem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”.

Komentarze

Zostaw swój komentarz