1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00, w całym Dzierżoniowie usłyszymy syreny przypominające o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczysta chwila refleksji jest też zaplanowana w Bielawie

Mieszkańców, którzy chcą uczestniczyć w miejskich obchodach upamiętniających bohaterów II wojny światowej, zapraszamy pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny. Początek punktualnie o „Godzinie W”. Na Skwerze Solidarności o godzinie 17.00 również zabrzmi „syren milczenia”, po krótkim wystąpieniu okolicznościowym mieszkańcy złożą pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny pamiątkowe wiązanki kwiatów.

 

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na dzierżoniowskim rynku będzie też można posłuchać i pośpiewać pieśni patriotycznych w muzycznej aranżacji zasłużonego dla miasta Dzierżoniowa Tadeusza Nestorowicza z przyjaciółmi. Początek o godz. 17.30 na dzierżoniowskim rynku, a w razie niepogody w Sali Koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. To wydarzenie organizuje stowarzyszenie Nowoczesny Dzierżoniów Dariusza Kucharskiego. Od 1 sierpnia do końca września w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa można oglądać wystawę plenerową „First to fight. Polacy na frontach II Wojny Światowej”.

Na podniosłej chwili patriotycznej refleksji spotkają się także mieszkańcy Bielawy – dzisiaj o godz. 17:00 na Rondzie Powstańców Warszawy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz