Dwaj dzielnicowi z wałbrzyskiej „Jedynki” pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym na Piaskowej Górze. Ok. godz. 10:00 podbiegł do nich mężczyzna i poinformował o leżącym na chodniku nieprzytomnym mężczyźnie, który przed chwilą miał się przewrócić.

Funkcjonariusze niezwłocznie pobiegli we wskazane miejsce przy ul. Dunikowskiego w Wałbrzychu, gdzie zobaczyli leżącego na chodniku starszego mężczyznę. Po sprawdzeniu przez policjantów czynności życiowych okazało się, że brak jest oddechu oraz brak wyczuwalnego tętna. W związku z powyższym natychmiast podjęli czynności reanimacyjne i prowadzili je na przemian do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Po trwającej 45 minut reanimacji, wspólnie z zespołem medycznym, udało się przywrócić funkcje życiowe. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, oświadczył, iż tylko natychmiastowe podjęcie czynności reanimacyjnych przez funkcjonariuszy, pozwoliło na przywrócenie funkcji życiowych mężczyźnie. Senior został przewieziony do szpitala, celem ustalenia przyczyny utraty przytomności.

Nie ma wątpliwości, że sierż. szt. Paweł Głębocki i sierż. Paweł Sasim – dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu uratowali życie 75-letniemu mężczyźnie. Obaj wykazali się dużym doświadczeniem, czujnością i zwykłą ludzką wrażliwością.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz