Około godz. 1:30 w Piławie Dolnej doszło do incydentu drogowego. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i stan kierującego. 39-latek prowadzący samochód osobowy wypadł z drogi i doprowadził do wywrócenia pojazdu.

Gdy na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, po sprawdzeniu sytuacji przeprowadzili kierowcy badanie alkomatem. Sprawdzenie dało wynik 1,82 promila w wydychanym powietrzu. Po chwili okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, tylko w kwietniu został zatrzymany trzykrotnie jako kierowca, mimo że sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. W dwóch przypadkach mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Tym razem wpadł, gdyż spowodował wypadek.

Wobec sprawcy sąd już wcześniej wydał zakaz prowadzenia pojazdów. Niestety mężczyzna za nic miał wyroki. W samym kwietniu był przyłapany na tym, że pomimo orzeczonego zakazu dwukrotnie wsiadł za kółko. Jakby tego było mało na początku kwietnia jadąc samochodem miał 2,14 promila.

Być może fakt, że w wypadku jego pasażerka doznała poważnych obrażeń, wpłynie na zachowanie recydywisty. Na pewno fakt powrotu do przestępstwa będzie miał wpływ na wyrok sądu po najnowszym wyczynie drogowego pirata.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz