Do zdarzenia doszło około godziny 13:30 w jednym z budynków na wałbrzyskim Podzamczu. Pierwszy z 19-latków dobrze znał swoją ofiarę, drugi miał mu tylko pomagać.

Obaj nastoletni przestępcy zaatakowali o trzy lata młodszego wałbrzyszanina bijąc go rękoma po całym ciele. W tle całego zdarzenia był motyw miłosny – chodziło o… dziewczynę. Na szczęście podczas badań lekarskich okazało się, że pokrzywdzony małoletni mieszkaniec naszego miasta doznał jedynie powierzchownych obrażeń ciała.

Podjęte przez funkcjonariuszy prewencji i kryminalnych pierwszego komisariatu działania doprowadziły do zatrzymania obu sprawców pobicia. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych jeszcze tego samego dnia późnym wieczorem. Drugi z podejrzanych trafił na pierwszy komisariat następnego dnia. Policjanci tej jednostki znaleźli przy nim narkotyki w postaci marihuany.

Dwaj 19-latkowie podczas czynności procesowych przyznali się do popełnionych przestępstw. Teraz obaj za pobicie, a jeden z nich za posiadanie środków odurzających, mogą trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz