• Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze na podstawie czynności operacyjnych ustalili mężczyznę, który może mieć spore ilości narkotyków. Gdy policjanci weszli do mieszkania podejrzewanego mężczyzny, znaleźli w szafie ukrytą amfetaminę. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować 850 porcji narkotyków.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co mężczyzna, który usłyszał już zarzuty, zamierzał z nimi dalej zrobić. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Kłodzcy policjanci zatrzymali też innego 35-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który przy użyciu znalezionej karty bankomatowo-płatniczej dokonywał transakcji w systemie zbliżeniowym.

Najpierw funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od mieszkańca Kłodzka o utracie karty bankomatowej. Okazało się, że ktoś używał jego karty, płacąc nią za zakupy. Policjanci w wyniku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę, który przy użyciu przywłaszczonej karty bankomatowo-płatniczej dokonał kradzieży z włamaniem do jego rachunku bankowego wykonując kilku transakcji w systemie zbliżeniowym. Okazało się, że płacił za zakupione artykuły w sklepach w Kłodzku, czym spowodował starty w wysokości 440 zł na szkodę zgłaszającego.

Mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa dotyczącego przywłaszczenia znalezionej karty bankomatowo-płatniczej i kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego pokrzywdzonego. Teraz sprawcy grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz