Policjanci z Ząbkowic Śląskich w ramach współpracy patrolowali nieoznakowanym radiowozem z video rejestratorem teren sąsiedniego powiatu dzierżoniowskiego.

  • Gdy jechali obwodnicą Bielawy zarejestrowali samochód osobowy, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość do 70 km na godzinę kierowca jechał z prędkością 143 km/h. Dodatkowo wyprzedzał inne samochody na skrzyżowaniu oraz przejściu dla pieszych. 56-letni mieszkaniec Dzierżoniowa został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, policjanci nałożyli na niego 20 punktów karnych oraz zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.
  • W tym samym okresie, ale kilka godzin później, podczas bardzo trudnych warunkach pogodowych, przy opadach marznącego deszczu ze śniegiem kierowca auta przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 90 km/h. W miejscowości Ratajno, w powiecie dzierżoniowskim, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h kierowca jechał z prędkością 137 km/h. 26-latek został zatrzymany, ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz nałożono na niego 10 punktów karnych. Obligatoryjnie za to wykroczenie zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy, w tym przypadku wszyscy prowadzący pojazdy stracili prawo jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz