Wałbrzyscy policjanci wyeliminowali w ciągu ostatnim czasie kolejnych skrajnie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy wsiedli za kierownice swoich pojazdów, choć bezwzględnie nie powinni tego robić.

Najpierw po godzinie 14:30 funkcjonariusze prewencji zatrzymali 50-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierował samochodem pomimo wydanej w 2020 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu mu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Drugi z zatrzymanych kierowców wpadł w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy wczoraj przed godziną 19:00 w Dziećmorowicach. 68-latek był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 1,5 promila tej substancji w organizmie.

Dzień wcześniej około po godzinie 21:30 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Senatorskiej w Wałbrzychu 35-letniego mieszkańca wałbrzyszanina, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonych w zeszłym roku przez Sąd Rejonowy w Kłodzku trzech zakazów kierowania pojazdami.

Z kolei około godziny 18:00 w Wałbrzychu na ul. Sikorskiego – tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego – sprawdzili wymagane uprawnienia u 36-letniego mieszkańca Mieroszowa. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym jechał nim pomimo wydanej pod koniec 2020 roku przez starostę średzkiego decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Był również poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwo i już teraz najbliższe 135 dni spędzi za kratami więzienia.

I wreszcie po godzinie 15:00 inni funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali natomiast 29-latka jadącego samochodem osobowym ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Mieszkaniec Świebodzic kierował pojazdem pomimo orzeczonego w 2018 roku przez Sąd Rejonowy w Świdnicy zakazu prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu świdnickiego był również poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz