• Na drodze krajowej nr 33 funkcjonariusze kłodzkiej zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

34-latek, który kierował samochodem osobowym jechał samochodem osobowym w obszarze zabudowanym z prędkością 125 km/h. W związku z drastycznym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h, kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

  • Kolejny kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 57 km/h.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 22-latka, który kierował samochodem osobowym. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 107 km/h.  Związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości kierujący również utracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Warto przypomnieć, iż kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz