Obie inwestycje były wyczekiwane już długo, ale cierpliwość mieszkańców i determinacja samorządowców przyniosły efekt. Za ponad 3,5 mln zł zmodernizowano dwie trasy w Jaworzynie Śląskiej.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu ze Funduszu Dróg Samorządowych przeprowadzono dwa zadania drogowe. Za 2,3 mln zł Przebudowano ul. Ogrodowej. Ten projekt zasilono dotacją w kwocie 1,3 mln zł. Wykonany też jest remont drogi powiatowej Jaworzyna Śląska – Piotrowice Świdnickie – Żarów za 1,8 mln zł, z czego 1,4 mln zł to dofinansowanie z FDS, a 400 tys. zł pochodzi z budżetu Powiatu Świdnickiego.

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz nie krył satysfakcji z sukcesu, jakim są oba przedsięwzięcia. Zapowiedział już podjęcie nowego zadania, jakim będzie zaplanowane na ten rok rozpoczęcie przebudowy drogi Jaworzyna Śląska – Bolesławice. Inwestycja ta ma wartość 2,1 mln zł, a już przyznane rządowe wsparcie wyniesie ponad 1,5 mln zł.

Wśród gości dzisiejszej uroczystości byli m.in.: poseł Marcin Gwóźdź, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa i wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko.

Foto: Grzegorz Grzegorzewicz / Facebook

2 Komentarze

  1. Remontują ul. Ogrodową do końca żeście z dewastowali ul. Mickiewicza tymi ciężkimi sprzętami . I co i nic . Jak ta ul. Była ruiną tak dalej jest . I gdzie ? Tam gdzie znajduje się szkoła , gdzie zrobiono sobie parking dla ludzi obcych . Robi się drogo po za jaworzyną a pod nosem dziadostwo i syf . Może ktoś pomyśli o tym co piszę . Bo chwalić się nie czemu , mając w centrum Jaworzyny dziury i wstyd

    1. A co to są ludzie obcy?

Zostaw swój komentarz