Policjanci kłodzkiej komendy mieli pracowity czas w miniony weekend. Kierowcy wyjątkowo licznie i drastycznie naruszali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Na drodze krajowej nr 8 zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością 104 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 54 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 80-letni mężczyzna, który za to wykroczenie został ukarany mandatem, utracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał 10 punktów karnych.
  • W miniony weekend policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 66-latka, który samochodem osobowym w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 75 km/h. Mężczyzna również stracił czasowo prawo jazdy i został ukarany mandatem.
  • Na drodze krajowej nr 8 poruszał się także 79-latek, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Konsekwencją jest utrata prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał punkty karne i został ukarany mandatem.
  • Policjanci kłodzkiej drogówki w tym samym miejscu zatrzymali też 25-letnią kierującą samochodem osobowym. Kobieta w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 103 km/h. Związku z tym również poniosła podobne konsekwencje jak poprzedni kierowcy.
  • Na drodze krajowej nr 8 zatrzymano kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 51-latka, który kierował samochodem osobowym. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 115 km/h. Związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący utracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.
  • Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 32-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w obszarze zabudowanym w miejscowości Szalejów Górny pędził z prędkością 145 km/h. Kierujący pożegnał się na trzy miesiące z blankietem prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Kłodzcy funkcjonariusze ujawniali w minionych dniach przede wszystkim wykroczenia, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W służbie wykorzystali nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz