Ponad 2,3 mln zł to dla gmina Niemcza duża kwota. Tamtejszy samorząd pozyskał tę kwotę na przebudowę trzech dróg lokalnych w ramach najnowszej puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trwa także renowacja zabytkowej Baszty, dzięki przyznanej gminie unijnej dotacji 2,4 mln zł.  

Przyznane w ubiegłym tygodniu dotacje dotyczą inwestycji, które w ocenie niemczańskich samorządowców są najpilniejsze. Przebudowane zostaną następujące drogi:

  • w Nowej Wsi Niemczańskiej – dofinansowanie: 678 640,20 zł (wartość projektu ok. 970 tys. zł),
  • ulica Wiejska w Niemczy – dofinansowanie: 425 075,70 zł (wartość projektu ok. 607 tys. zł),
  • ulice Piastowska i Królowej Jadwigi w Niemczy – dofinansowanie: 1 230 799,50 zł (wartość projektu ok. 1,7 mln zł).

Skromny budżet naszej Gminy nie przeszkadza urzędnikom w realizacji coraz to nowych celów. Urząd Miasta i Gminy Niemcza z sukcesami pozyskuje środki zewnętrzne, które umożliwiają przeprowadzenie wielu nowych inwestycji, tak bardzo oczekiwanych przez mieszkańców – komentuje przyznane dotacje burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski. Inwestycje zwiększą bezpieczeństwo i komfort poruszania się po przebudowanych drogach – dodaje włodarz gminy.

W ramach projektu „Nimptsch nas łączy” trwa także renowacja zabytkowej niemczańskiej Baszty. Gminy otrzymała na ten cel dofinansowanie w kwocie prawie 2,4 mln zł z Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie ponad 2,8 mln zł. Przywrócona będzie do swojego piękna perła architektury oraz przeobrażeniu ulegnie teren wokół Baszty. Obiekty znajduje się przy głównym wjeździe do centrum miasta. W planach jest – jak zapewniają miejscy urzędnicy – rewitalizacja całego centrum Niemczy.

Foto: um.niemcza.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz