Policja w Nowej Rudzie została powiadomiona o kradzieży bluz dresowych z jednego ze sklepów. Informacja z kierunkiem ucieczki podejrzanych natychmiast została przekazana policjantom pełniącym służbę na terenie miasta.

Dzielnicowi z powiatu kłodzkiego po kilku godzinach ustalili, że najprawdopodobniej sprawcami kradzieży może być dwóch mieszkańców Nowej Rudy. Niezwłocznie pojechali do miejsca zamieszkania 15-latka. Po sprawdzeniu okazało się, że w łóżku pod kołdrą jest pięć sportowych bluz z metkami, które pochodziły z kradzieży.

Natomiast w mieszkaniu 19-letniego podejrzewanego funkcjonariusze znaleźli kolejne dwie bluzy pochodzące z przestępstwa. Po przeprowadzonych przez dzielnicowych sprawdzeniach okazało się, że młodzieniec jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Kłodzku.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności przestępstwa oraz ustalają co podejrzani zrobili z pozostałymi pięcioma skradzionymi bluzami. Straty powstałe w wyniku kradzieży na terenie sklepu w Nowej Rudzie to 1820 zł.

Za popełnione czyny 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 15-latek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz