Funkcjonariusze o próbie wymuszenia rozbójniczego zostali poinformowani w minioną sobotę i szybko ustalili, że podejrzany o te czyny mężczyzna był pracownikiem firmy.

Przez kilka wcześniejszych dni m.in. przywłaszczył sobie samochód należący do pokrzywdzonego wraz z elektronarzędziami będącymi wewnątrz pojazdu, za zwrot mienia zażądał od 37-latka gotówki w kwocie 3 tys. zł, a gdy to nie poskutkowało dokonał kradzieży drugiego pojazdu, by ostatecznie zagrozić mężczyźnie śmiercią przy pomocy broni myśliwskiej należącej do jego ojca.  Przestraszony mężczyzna postanowił zgłosić sprawę Policji, a funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli działania operacyjne w celu zatrzymania podejrzanego o ten czyn mężczyzny i odzyskania utraconego mienia o łącznej wartości ponad 10 tys. zł.

W toku wykonanych czynności policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 26-latka przy ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu i odzyskali jeden z samochodów. Okazało się, że pojazd zaparkowany został w dzielnicy Stary Zdrój. Funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego zabezpieczyli natomiast w mieszkaniu sprawcy elektronarzędzia oraz broń myśliwską, którą podejrzany posłużył się do popełnienia przestępstwa.

Podejrzany mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz