Droga przebiegająca przez Międzygórze, która dotąd była dla gości i mieszkańców utrapieniem, będzie jak nowa i można będzie z niej korzystać już w tym roku.

Prace drogowe na odcinku ul. Wojska Polskiego w Międzygórzu, prowadzone przez powiat kłodzki remont, mają się ku końcowi. Na początku przyszłego tygodnia będzie wylewana na remontowanej drodze druga warstwa asfaltu, co oznacza, że inwestycja została zrealizowana w 90%. Na przyszły rok pozostanie jeszcze do wybudowania ok. 400 m2 chodnika oraz montaż nowych barier ochronnych. Jak wyjaśniają urzędnicy kłodzkiego starostwa, przetarg na te prace ma być ogłoszony w styczniu 2021 r.

Obecnie równolegle z remontem drogi, umocniono i ustabilizowano skarpę biegnącą w kierunku potoku Wilczka. Jak mówi Piotr Marchewka z zarządu powiatu kłodzkiego na początku przyszłego roku starosta kłodzki wystąpi do wojewody dolnośląskiego o dofinansowanie tego zadania ze środków na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych.

Przypomnijmy, że dobiegający końca remont nawierzchni głównej arterii Międzygórza sfinansowany jest z budżetu powiatu, ze środków z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na likwidację skutków ruchów osuwiskowych i przy wsparciu Nadleśnictwa Międzylesie.

Foto: dzięki uprzejmości 24Klodzko.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz