W ostatnich dniach wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za zniszczenie mienia. Jeden z nich – niejako przy okazji – został zidentyfikowany jako sprawca przemocy.

  • Nad ranem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali przy ul. Wyspiańskiego 51-latka, który pod koniec zeszłego roku uszkodził futrynę oraz drzwi wejściowe budynku, w którym mieszka. Mężczyzna przyznał policjantom, że pokłócił się wtedy ze swoją partnerką i będąc w stanie nietrzeźwości wyładował swoją frustrację na drzwiach, gdyż nie mógł dostać się na klatkę schodową. Straty przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej oszacowali na kwotę blisko 700 zł.
  • Tego samego dnia przed północą dzielnicowi drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że nietrzeźwy mężczyzna uszkodził zaparkowany przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu samochód osobowy, a straty oszacowane zostały na kwotę około 600 zł. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, iż ponownie w tle jest konflikt pomiędzy dwojgiem partnerów, a 50-letni mężczyzna od pewnego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Mężczyzna decyzją prokuratury ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz objęty został dozorem policyjnym
  • Następnego dnia w godzinach porannych ponownie w Boguszowie-Gorcach policjanci w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali kolejnego sprawcę dewastacji mienia. Tym razem funkcjonariusze udowodnili 26-latkowi, że w maju dokonał uszkodzenia szyby wystawowej jednego ze sklepów w tej miejscowości. W tym przypadku straty oszacowane zostały na kwotę ponad 2 tys. zł.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz