• Wałbrzyscy policjanci późnym wieczorem otrzymali informację o zniszczeniu pojazdu zaparkowanego przy ul. 1 Maja.

Sprawcę ujął pokrzywdzony, a następnie zatrzymali go mundurowi. 40-latek był kompletnie pijany. Miał ponad 1,20 promila alkoholu w swoim organizmie. Okazało się, że chwilę wcześniej przy użyciu metalowego łańcucha umyślnie uszkodził lusterko, a także przednią oraz boczną szybę busa, powodując straty w kwocie około 4 tys. zł. Na tym jednak działania policjantów się nie zakończyły.

Ustalili oni również, że kilka godzin wcześniej 40-latek rażąco lekceważąc porządek prawny, znieważył Pomnik Niepodległości znajdujący się w centrum miasta, wchodząc na jego szczyt. Wtedy to interwencję obsługiwali strażnicy miejscy wraz ze strażakami, którzy przekazali policjantom pełną dokumentację z tego zdarzenia. Teraz wałbrzyszanin za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia oraz znieważenie pomnika grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

  • Do innego zdarzenia doszło około godziny 23:30 w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani wspólnie i w porozumieniu po uprzednim wyłamaniu korka zabezpieczającego wlew zbiornika, próbowali wykraść z niego paliwo.

Bezpośrednio po zgłoszeniu interwencji funkcjonariusze udali się na miejsce i zatrzymali sprawców przestępstwa na gorącym uczynku. Byli to trzej wałbrzyszanie w wieku od 23 do 30 lat. Dzięki działaniom policjantów sprawcom proceder się nie powiódł. W toku wykonanych dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli samochód osobowy, którym przyjechali przestępcy oraz wężyk i elektryczną pompkę, a także plastikowe bańki oraz kanistry mające posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Zatrzymani mężczyźni staną teraz przed sądem. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu mogą spędzić za kratami więzienia 10 lat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz