• Około godz. 16.  w jednej z miejscowości w gminie Świdnica policjanci zauważyli samochód osobowy, którym poruszał się mężczyzna, a jego sposób jazdy wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu. 

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej szybko wyszło na jaw skąd niepewny i nerwowy styl jazdy kierowcy. 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego okazał się być trzeźwy, ale po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy. To jednak nie był koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy. Po przebadaniu go na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.  O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet do lat 5 pozbawienia wolności.

  • Około godz. 17. świdniccy mundurowi zauważyli samochód osobowy, którego tor jazdy również niepokoił pod kątem zdolności kierowcy do bezpiecznego poruszania się pojazdem na drodze publicznej.

Policjanci zdecydowali o kontroli kierującego autem. 32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto policjanci po krótkiej rozmowie zaczęli podejrzewać, że kierujący może posiadać przy sobie narkotyki. W czasie kontroli ujawniono woreczek z zawartością suszu roślinnego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. 32-latek posiadał przy sobie kilka porcji tego narkotyku.

Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.   Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach, prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej ustalili i zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w pokoju w plecaku woreczki strunowe z zawartością białego proszku, suszu w kolorze szaro-zielonym oraz 3 tabletek koloru jasnozielonego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, iż zabezpieczona biała substancja to amfetamina, susz szaro-zielony to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy.

Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 23-latek do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał już zarzuty, teraz Sąd zdecyduje o jego dalszym losie. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz