Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, po drogach nadal poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

W Kudowie Zdroju w miniony weekend o północy policjanci na krajowej ósemce zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierującą okazała się 38-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującej policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwa i ma 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła policjantom, że jechała na stację paliw, bo… skończyły się jej papierosy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

W powiecie kłodzkim policjanci apelują o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń związanych z zachowaniem się osób w miejscach publicznych i przypominają o zakrywaniu ust i nosa, a także o zachowaniu dystansu społecznego.

Podczas codziennej służby przypominają mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa jakie należy zachować w czasach epidemii. Policjantów można spotkać na ulicach, dworcach i wielu innych publicznych miejscach. Wspólnie z pracownikami służb sanitarnych sprawdzają czy klienci i pracownicy różnych obiektów w tym sklepów  przestrzegają przepisy związane z epidemią koronawirusa oraz czy stosują się do wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji. Ze względów bezpieczeństwa funkcjonariusze, kontaktują się z nimi telefonicznie lub dzwonią na domofon i poprzez kontakt wzrokowy weryfikują obecność osoby w danym miejscu. Policjanci przypominają o funkcjonowaniu aplikacji dostępnej dla każdej osoby objętej kwarantanną.  O szczegółach dotyczących aplikacji można uzyskać szczegółowe informacje  odwiedzając stronę https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Nieprzestrzeganie zaleceń i obostrzeń może narazić nas lub inne osoby na utratę zdrowia i życia. Kontrole będą prowadzone nadal w trosce o życie i zdrowie nas wszystkich.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz