Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu kłodzkiego. Wówczas do jednej z mieszkanek zadzwonił oszust podający się za syna.

W rozmowie telefonicznej przekazał jej nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki spowodował. Następnie poinformował ją o konieczności przekazania pieniędzy, aby uniknąć aresztu. Pokrzywdzona uwierzyła w opowieść i chwilę po zakończonej rozmowie u kobiety zjawił się mężczyzna, któremu przekazała 50 tys. zł. Gdy się zorientowała, że została oszukana powiadomiła Policję.

Sprawą oszustwa zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na wytypowanie w tej sprawie 35-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu oraz z powiatowej w Kłodzku zatrzymali w Wałbrzychu 35-letniego mieszkańca. Podejrzany w całym procederze pełnił rolę tzw. „odbieraka”, czyli osoby, która bezpośrednio odebrała pieniądze od pokrzywdzonej. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 35-latek usłyszał zarzut dotyczący oszustwa. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz apelują, żeby nie ufać osobom obcym. NIE przekazujmy im żadnej gotówki! NIE róbmy przelewów bankowych! NIE zaciągajmy żadnych pożyczek ani kredytów! Oszuści wykorzystują różne metody, żeby wzbudzić w nas zaufanie i pod tzw. legendą na: „wnuczka”, „syna”, „córkę”, „policjanta”, „prokuratora”, oraz inne osoby chcą pozbawić swoje ofiary pieniędzy! NIE dajmy się nabrać i chrońmy swoje oszczędności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz