• Do zdarzenia doszło w Boguszowie Gorcach przy ul. Tadeusza Kościuszki w godzinach popołudniowych. Z relacji pokrzywdzonego 91-latka wynikało, że trzech znanych mu z widzenia mężczyzn weszło do jego mieszkania, po czym zaatakowali go szarpiąc za ubrania i przewracając na ziemie.

Pokrzywdzony nie miał możliwości obrony. Sprawcy wykorzystali podeszły wiek pokrzywdzonego i używając przemocy zabrali mu pieniądze w kwocie 500 zł.  Zaraz po zdarzeniu uciekli. Policjanci z Boguszowa Gorc natychmiast zajęli się sprawą. Na podstawie opisu i zeznań pokrzywdzonego wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Następnego dnia zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn 32-latka i 40-latka. Był z nimi trzeci mężczyzna 43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, wobec którego prokurator zastosował dozór policyjny. Za rozbój grozi im teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Inny sposób na szybki „dochód” znalazł inny wałbrzyszanin, czym zajmowali się kryminalni z „Dwójki”.

Sprawa dotyczy licznych włamań do piwnic, do których dochodziło głównie na terenie Nowego Miasta i Śródmieścia. W wyniku uzyskanych informacji policjanci z Komisariatu Policji II ustali, iż sprawcą jest 33-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Piwniczny złodziej został zatrzymany, a dodatkowo podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili u niego marihuanę.

Zebrany materiał procesowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 6 zarzutów włamań do piwnic. Sprawca zabierał wszystko co miało dla niego wartość, głównie były to wszelkiego rodzaju narzędzia. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz