KULTURA

Bezpieczny ląd

0

Każdy dzień, każda noc, pochłaniają myśli. Nas… Jesteś Ty, jestem Ja, jak to długo będzie trwać? Są dni, gdy nie jesteśmy blisko siebie i noce, w których czai się ten strach. I nawet, gdy mnie boli świat i w jeden dzień dodaje lat. Dotykam znów Twoich rąk, jak mapy na bezpieczny ląd. I nawet, gdyby upadł świat, rozdzielił nas i dodał lat, odnajdą Cię, zabiorę stąd. Przy Tobie jest bezpieczny ląd. Długa noc krótki dzień…i znów nie mogę wstać. Jesteś Ty, jestem Ja. Chcemy tak zatrzymać czas. Są dni, gdy nie jesteśmy blisko siebie i noce, w których czai się ten strach. I nawet gdy mnie boli świat i w jeden dzień dodaje lat, dotykam znów Twoich rąk, jak mapy na bezpieczny ląd.  I nawet, gdyby upadł świat, rozdzielił nas i dodał lat, odnajdą Cię, zabiorę stąd, przy Tobie jest bezpieczny ląd.

Feel to zespół popowy założony w Katowicach w 2005 r. przez wokalistę Piotra Kupichę. Skład uzupełniają: klawiszowiec Łukasz Kożuch, basista Michał Nowak oraz perkusista Michał Opaliński. Dotychczas ukazały się cztery albumy zespołu: Feel, Feel 2, Feel 3 i The Best Of. Piotr Kupicha przyznał, że w dzisiejszych czasach przyszłością jest internet. Artyści coraz częściej nagrywają pojedyncze single i zamieszczają je na kanałach streamingowych, bo to znacznie ułatwia fanom odbiór. Mimo to zespół planuje wydać album także w wersji analogowej. W roku 2021 zespół będzie świętował 15-lecie istnienia. Po niemal dwóch latach od premiery singla „Jak na imię masz”, artyści powracają z nowym materiałem. Postanowili odświeżyć swoją twórczość i do współpracy zaprosili producenta Gromee’ego. „Bezpieczny ląd” opowiada o naszych prawdziwych potrzebach bliskości drugiego człowieka. Bezpieczny ląd to miejsce, o którym każdy marzy. Wszystko można kupić, ale bezpieczny ląd to miejsce, którego nie można kupić, ale tylko swoim postępowaniem wypracować – tak o utworze mówi Piotr Kupicha.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz