Wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Dzień później mundurowi z Boguszowa-Gorc podjęli czynności w związku z uszkodzeniem wiaty przystankowej w Unisławiu Śląskim, a wczoraj znów wałbrzyscy funkcjonariusze analizowali sprawę rozcięcia opony w samochodzie osobowym.

W związku z uszkodzeniem w piątkowe popołudnie szyby w autobusie komunikacji miejskiej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali przy ul. Wrocławskiej 51-letniego mieszkańca tego miasta. W trakcie czynności mężczyzna oświadczył mundurowym, że wyładował swoją złość na pojeździe, gdyż… nie mógł wsiąść do autobusu w związku z brakiem w nim wolnych miejsc. Straty w tym przypadku wyniosły 1200 zł.

Natomiast w sobotę wieczorem policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie uszkodzenia znajdującej się w Unisławiu Śląskim szyby w wiacie przystankowej o wartości 800 zł. Podejrzewany o ten czyn 32-latek po kilkudziesięciu minutach trafił w ręce boguszowskich mundurowych. W trakcie czynności procesowych przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że był poddenerwowany po kłótni ze swoją partnerką.

Wczoraj natomiast policjanci piątego komisariatu otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu opony oraz pomalowaniu niezmywalnym markerem lakieru w jednym z samochodów zaparkowanych w dzielnicy Biały Kamień. Wspólnie z funkcjonariuszami kryminalnymi wałbrzyskiej komendy zatrzymali dwoje 16-latków. Wartość strat oszacowana została łącznie na ponad 3,5 tys. zł. Ponadto policjanci udowodnili nieletnim próbę podpalenia podestu altany ogrodowej w nocy z 10 na 11 maja bm. oraz uszkodzenie klamki w furtce wejściowej na ogród przy ul. Reja w Wałbrzychu.

O losie dorosłych sprawców przestępstw zdecyduje Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Za zniszczenie mienia 32 oraz 51-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Nieletni sprawcy tego typu czynów karalnych mogą natomiast trafić do Zakładu Poprawczego, co zależy od wyroku sądu rodzinnego.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz